Básničky

Psíček


Narodil sa mamke psík,
pekný, zlatý ako nik.
Čierny chvostík, biele bruško
a na hlávke čierne uško.
Noštek ako gombička,
biele fliačky na líčkach.

 

 

Návštevnosť

TOPlist

Odporúčame Vám

Ako sa starať o psíka v lete?

Je Vám vonku horúco? Predstavte si ako musí byť Vášmu psíkovi v kožuchu. Ako mu teda pomôcť v extrémnych horúčavách?

Kým si my užívame na dovolenkách pri vode či niekde na grilovačke s priateľmi a myslíme si , že nič lepšie ako leto a teplo neexistuje, tak zatiaľ naši zvierací kamaráti to berú úplne inak. Oni si svoj kožuch nemôžu dať dole a často trpia prehriatím

Čo teda robiť aby náš miláčik nedostal úpal, alebo aby sa mu neprehrial organizmus?

1. Pitný režim!

Je to jedna z najdôležitejších vecí. Zvieratá musia mať vždy dostatok čerstvej pitnej vody. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k dehydratácií!

2. Tieň, chládok!

Kým sa my ukryjeme pred slnečným lúčmi  pod slnečník musíme aj nášmu zvieratku zabezpečiť kúsok tieňa, alebo chládku, kde sa môže skryť pred slnkom. Chránime tým zviera pred úpalom!

3. Cestovanie!

Ak si chcete počas dlhej a namáhavej cesty oddýchnuť a zastaviť sa niekde na kofole, alebo zmrzline, nezabudnite na Vášho miláčika!  Zoberte ho buď s Vami sa prejsť, alebo  mu doprajte aspoň dostatočne otvorené okno a auto zaparkované v tieni, inač  môže dôjsť ku prehriatiu a následnému skolabovaniu organizmu. Nezabudnite zviera musí piť aj počas cesty! 

4. Kúpanie!

Tak isto ako Vám, tak aj Vášmu zvieratku dobre padne kúpeľ vo vlažnej vode či už to bude na rybníku , v jazere, alebo doma na záhrade. 

5. Pozor na spálenie!

Slnko pečie celý deň, asfalt sa zohrieva. V takýchto prípadoch hrozí hlavne psíkom spálenie ušiek,  labiek , preto by ste mali Vašich miláčikov venčiť buď skoro ráno, alebo večer keď slnko zájde. Pri niektorých rasách (čínsky chocholáč) hrozí aj spálenie pokožky! 

6. Alergie!

Trpíte nejakou alergiou? Váš miláčik ňou môže trpieť tiež! Hmyz, tráva alebo aj niektoré byliny môžu spôsobovať alergie nielen Vám ale aj zvieratám. Väčšinou sa prejavujú kýchaním, alebo vypadaním srsti.

 

  • Pridat odkaz na:
  • facebook.com