Básničky

Psíček


Narodil sa mamke psík,
pekný, zlatý ako nik.
Čierny chvostík, biele bruško
a na hlávke čierne uško.
Noštek ako gombička,
biele fliačky na líčkach.

 

 

Návštevnosť

TOPlist

Odporúčame Vám

Myslite v tomto letnom období na svojich miláčikov

Charakteristika obojku KILTIX

 

 

Obojok Kiltix obsahuje dve účinné látky (propoxur a flumetrín), ktoré vzájomným pôsobením zaručujú vynikajúci a dlhotrvajúci účinok proti blchám a kliešťom. Flumetrín okrem toho spôsobuje neplodnosť samičiek kliešťov, takže znižuje zamorenie prostredia kliešťami.

Vzhľadom na to, že trvá približne 24 hodín, kým sa účinné látky rozptýlia po celom tele psa, je veľmi dôležité, aby mal pes obojok stále na sebe, dokonca aj pri kúpaní!

Kiltix je vhodný pre všetky plemená psov, malé, stredné, dlhosrsté i krátkosrsté. Obojok nemení farbu ani kvalitu srsti.
Dokazuje to napríklad terénny pokus so 149 psami rôznych plemien, veľkosti a dĺžky srsti. Pokus trval tri roky a po celý čas bol pozorovaný vynikajúci účinok obojku proti napadnutiu kliešťami. Obojok účinkoval počas celej kliešťovej sezóny (až 7 mesiacov). V niektorých prípadoch zabránil napadnutiu kliešťami aj obojok, ktorý psi nosili 11 mesiacov. Niektorých psov ojedinele kliešte napadli, uhynuli však ešte v srsti zvieraťa, to znamená, že sa vôbec neprisali. Súčasne bol obojok po celý čas účinný aj proti blchám.

Kiltix znášajú psi veľmi dobre. Účinné látky zostávajú len v srsti, nevstrebávajú sa do krvi, a preto nehrozí žiadne nebezpečenstvo poškodenia obličiek alebo pečene.

Kiltix sa môže používať u šteniat od 3 mesiacov.

Výborný účinok Kiltixu sa overoval aj v krajinách južnej Európy, v Indii, v západnej a južnej Afrike.
Vďaka Kiltixu môžete bez obáv vyraziť so svojím psím kamarátom kamkoľvek na dovolenku bez toho, aby ste sa báli, že ho napadnú kliešte

Charakteristika obojku Scalibor

Scalibor® Protectorband 

 

Obojok Scalibor ® Protectorband obsahuje deltametrín aktívnu zložku, ktorá spoľahlivo chráni psov proti kliešte, blchy, pakomárom (Phlebotomus perniciosus) a Komárov (Culex pipiens pipiens). Zároveň zabezpečuje spoľahlivé ochranu vášho psa pred ochoreniami, ktoré očkovanie proti kliešťom a komárov vykonávať je babezióza, ehrlichióza, lymeská choroba, tickborne encefalitída, hnačka, leišmanióza a dirofilarióza. Obojok Scalibor ® má nasledovné účinky:

 • odpudzujúce efekt:
  Orgán hostiteľského takto ošetrené na seba odsunú parazitov.
 • účinok proti bodnutiu
  Zabrániť bodnutiu.
 • ochromující efekt:
  To spôsobuje paralýze parazitov.
 • vplyv zabíjanie:
  Zabitie škodcami.

Deltametrín patrí do skupiny pyretroidy, ktoré sú známe svojou okamžité práve (repelentními) a usmrcujícími (insekticidními/akaricidními) účinky parazity.

Pojem odpudzujúce účinok chápeme repulzivní účinnosť účinných látok kliešte a hmyzu, ktorý u psov zaobchádzať so zariadením zabraňuje prevádzkarne, žihadlo alebo bodnutiu a parazity. Účinná látka s golierom Scalibor Protectorband rovnomerne rozložené kožu zvieraťa. Parazitov po krátkom styku s účinnou látkou hlásené poruchy koordinácie s následným paralýze (zaklopa-Down-Effekt) a rýchlu smrť. Toto zabráni útok hostiteľa parazita a možný prenos choroby ďalšie psov, ktoré neboli ošetrené ako také alebo ľudí.

Zavedenia obojku Scalibor ® Protectorband: 

Systematické a efektívne uvoľňovanie účinnej látky zabezpečí, že len riadne pripevnené golier. Cieľom je dosiahnutie súladu s čo je snáď najväčší kontaktmi medzi golier a povrchom krku psa počas celej doby nosenia. Urobíte to posilnením obrúčku tak, aby ste medzi golier a krku zapadajú dva prsty. Zvyšok medzných asi 5 cm od pracky. Pre pestovanie psy, potom dĺžka golier bez problémov, prispôsobiť zvýšenie obvod krku.

Účinná látka s golierom Scalibor Protectorband rovnomerne rozdelené len na koži psa. Prenikne z obojku do lipidovej  kože psa a rozšíri sa po celom tele. Plný účinok obojku Scalibor ® Protectorband je už na začiatku druhého týždňa opotrebenia. Ochrany poskytovanej Scalibor ® Protectorband poskytuje trvá až do 6 mesiacov.

 • Pridat odkaz na:
 • facebook.com